איחוד הלוואות

מהו איחוד הלוואות משכנתא

איחוד הלוואות הוא תהליך פיננסי בו לוקחים מספר הלוואות ומשכנתאות שיש ללקוח, וממירים אותן להלוואה אחת חדשה או למספר קטן יותר של הלוואות.

יתרונות איחוד הלוואות כוללים הורדת עלויות המימון החודשיות על ידי קבלת ריבית ממוצעת נמוכה יותר לעומת הריביות הקיימות, הקטנת מספר התשלומים והפירעונות השונים, הסדרת לוח הסילוקין וגמישות גבוהה יותר בתנאי הפירעון העתידיים.

תהליך איחוד ההלוואות כולל הגשת בקשה למוסד הפיננסי המאוחד (בדרך כלל בנק אך יכול להיות גם חברת אשראי), בחינת הבקשה, אישור וחתימה על הסכם מחייב. בסוף התהליך כל ההלוואות והמשכנתאות הקודמות נסגרות ונפתחת הלוואה חדשה אחת תחת אותם תנאים שסוכמו.
לפרטים ומידע נוסף חייגו – 052-7990260

איחוד הלוואות משכנתא

איחוד הלוואות מתאים ללקוחות שיש להם מספר הלוואות ורוצים לייעל את ניהול חובותיהם, לקוחות שעומדים לפני רכישת נכס חדש ורוצים לשפר את יכולת ההחזר שלהם או לקוחות שחוו ירידה בהכנסות ומעוניינים להקטין את הוצאות המימון.

כדאי לבדוק את אפשרות איחוד ההלוואות במיוחד אם מדובר בהלוואות עם ריביות גבוהות יחסית. התייעצות עם יועץ פיננסי או סוכן ביטוח בנושא זה יכולה לסייע במיצוי הפוטנציאל הגלום באיחוד הלוואות.

אחד הגורמים החשובים ביותר בתהליך איחוד ההלוואות הוא בחירת המוסד הפיננסי שיעניק את ההלוואה המאוחדת. כדאי לפנות הן לבנקים והן לחברות אשראי ולהשוות ביניהם מבחינת גובה הריבית, עמלות נלוות, תקופת ההלוואה, גמישות בהחזרים ודרישות ביטחונות.

יש לבדוק גם את מבנה תשלומי ההלוואה החדשה שתינתן – האם מדובר בהלוואה בריבית משתנה או קבועה, מה יהיה גובה התשלום החודשי והאם ניתן יהיה להגדיל או להקטין אותו בהתאם לצרכים משתנים.

כמו כן, יש לשקול היטב את המטרה לשמה נלקחות ההלוואות המקוריות ולבדוק האם ניתן להשיג מטרות אלה בעלות מימון נמוכה יותר על ידי איחוד ההלוואות. לדוגמה, אם מדובר במימון שוטף או צריכה ניתן לשקול לצמצם הוצאות אלה ולאחד רק הלוואות לטווח ארוך יותר.

חשוב מאוד לערוך תחשיב מדוקדק של עלויות מימון נוכחיות מול עלויות מימון צפויות לאחר איחוד ההלוואות. יש להשוות לא רק גובה ריבית אלא גם עמלות, ביטוחים והוצאות נלוות כך שניתן יהיה לאמוד במדויק את החיסכון שיושג באיחוד ולהחליט אם התהליך אכן כדאי כלכלית עבור המשפחה.
לפרטים ומידע נוסף חייגו – 052-7990260

איחוד הלוואות משכנתא- מציאת פתרונות

ההתנהלות הכלכלית של רובנו כוללת הצצה מדי פעם במצב החשבון, כניסה לפאניקה במידה כלשהי ומציאת פתרון שיהיה לרוב זהה והוא לקיחת עוד הלוואה. במיוחד כאשר ריבית המשק היתה אפסית כמעט, אנשים לא היססו ולקחו הלוואות אחת אחרי השניה. הדבר גורם לכך שתהיה פחות שליטה בחשבון ופחות מודעות לכל החזר עבור כל הלוואה וגם לכך שאחוזי הריבית ולכן גובה ההחזר הם גבוהים. איחוד הלוואות הוא דרך להפחית את גובה ההחזר עבור ההלוואות וגם לעשות סדר בדברים. כדי לעשות איחוד הלוואות משכנתא לכל מטרה היא אופציה מצוינת החוסכת לכם בריבית ומאפשרת לכם גמישות בתנאי ההחזר.

איחוד הלוואות משכנתא: מה זה אומר בדיוק?

איחוד הלוואות משכנתא – מה זה אומר בדיוק?

ככל שלבנק יהיו בטוחות מוצקות יותר להחזר הלוואה, כך הוא יוכל לבוא לקראתכם בתנאים שלה. לכן איחוד הלוואות משכנתא שנעשה כנגד משכון הנכס שברשותכם ייתן לכם שקט בכל הקשור להלוואות. במקום להחזיר הלוואות קטנות עם אחוזי ריבית לא קטנים בכלל ולתקופות קצרות שמגדילות את התשלום החודשי, איחוד הלוואות משכנתא ייתן לכם שליטה בדברים באמצעות הלוואה אחת גדולה. היא תהיה פרוסה גם לתקופה ארוכה אם תרצו בכך ובאחוזי ריבית נוחים. עם זאת, כדי שהדבר ייקרא איחוד הלוואות משכנתא אתם צריכים להיות בעלי נכס אשר ימושכן אם אתם עומדים לקנות נכס ולקחת משכנתא, ניתן לאחד את ההלוואות ולהגדיל את אחוז המימון במשכנתא.

איחוד הלוואות - לשקול את צעדיכם בעזרת יועץ בעל ניסיון

איחוד הלוואות משכנתא – לשקול את צעדיכם בעזרת יועץ בעל ניסיון

לרוב הצורך בשינויים הקשורים להלוואות עולה כאשר המצב הכלכלי שלכם בעייתי, כאשר החובות הולכים ותופחים ואתם מחפשים דרך נוחה יחסית לשפר את מצבכם. לשם כך כדאי להתייעץ עם יועצת משכנתאות ופיננסים פרטי שתעשה לכם סדר בהתנהלות הכלכלית בכלל ובנושא ההלוואות בפרט. יתכן מאוד שימליץ על איחוד הלוואות משכנתא וגם ינחה אתכם איך לעשות זאת ואיך לבחור את ההצעה הטובה ביותר עבורכם. חשוב לדעת שלא רק הבנק שלכם הוא כתובת לצעד כזה. ניתן לבדוק את הצעותיהם של בנקים שונים וכן גופים חוץ בנקאיים כמו חברות אשראי או ביטוח.

חנה אבייב היא יועצת משכנתאות ופיננסים פרטית. יש לה ניסיון רב הן בתור יועצת פרטית והן בתור בנקאית כך שהיא מכירה את שני צידי המתרס. מוזמנים ליצור קשר.
לפרטים ומידע נוסף חייגו- 052-7990260

ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם